Хто така Трійця?

Përditësimi i fundit më May 23, 2024

Хто така Трійця?

Бог, Творець і Той, Хто тримає увесь Всесвіт, відкриває Себе в Біблії. Вона чітко говорить нам, що є тільки один Бог: “Слухай, Ізраїлю: Господь, Бог наш Господь один!” (Повторення Закону 6:4). У той же час ми зустрічаємо численні уривки в Біблії, які показують, що єдиний Бог складається з кількох осіб. Нам це важко зрозуміти. Та ми повинні усвідомити, що це не через логічне протиріччя, а через наші обмеження. Те, що складність і краса буття Бога перевершує наше розуміння, не є дивним. Він – Бог, а ми – люди.

Множинність у Бозі
Коли ми беремо разом уривки, які говорять про множинність Бога, ми бачимо, що насправді існує три особи. Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух. Це те, що ми називаємо Трійцею. Термін Трійця не вживається в Біблії. Але ця концепція чітко простежується. Поняття трійця означає одного Бога в трьох особах.

У Старому Заповіті є різні вірші, які розрізняють Бога Отця і Бога Сина. Яскравим прикладом є Псалом 109:1, де Давид говорить: “Промовив Господь Господеві моєму…”. Оскільки Давид як цар не мав жодного земного пана, він повинен був посилатися тут на небесного Господа, який відрізняється від Господа. Ісус підтверджує це, коли стверджує, що цей вірш про Нього, і має на увазі, що Він є Сином Божим (Матвія 22:41-45).
В інших віршах ми бачимо різницю між Господом і Його Духом. Наприклад, Ісаї 48:16 каже: “А тепер послав Мене Господь Бог та Його Дух.”. Очевидно, що не можна мислити когось окремо від Його Духа. Але все ж таки відмінність зроблено. Вже в Старому Заповіті ми знаходимо вірші, які вказують нам на Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа. Отже, Бог Син не з’явився на світ з народженням Ісуса Христа. Він вічний, так само як Отець і Дух. Але в Ісусі Він воплотився в тіло.

Новий Заповіт
У Новому Заповіті все це стає набагато ясніше. Багато віршів вчать нас про божественність Бога Отця.Одним із прикладів є 1 Коринтян 8:6. “для нас один Бог Отець, що з Нього походить усе”. Багато віршів вчать нас про божественність Бога Сина.Одним із прикладів є лист до Тита 2:13: “з’явлення слави великого Бога й Спаса нашого Христа Ісуса”. Багато віршів вчать нас про божественність Бога Святого Духа. Одним із прикладів є 1 Коринтян 6:11: «ви виправдались Іменем Господа Ісуса Христа й Духом нашого Бога.».
У кількох місцях Нового Заповіту Отець, Син і Святий Дух згадуються поруч один з одним. У певному сенсі це не залишає жодних сумнівів, що вони рівні і кожен за них однаково є Богом. До таких місць належать:

  • “Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа” (Мт. 28:19).
  • “Бог Ісуса Цього воскресив, чого свідки всі ми! А отож, як правицею Божою був Він вознесений, і обітницю Духа Святого прийняв від Отця, то й злив Він оте, що ви бачите й чуєте.” (Дії 2:32-33).
  • “Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа нехай буде зо всіма вами!” (2 Коринтян 13:13).
  • “…із передбачення Бога Отця, посвяченням Духа, на покору й окроплення кров’ю Ісуса Христа” (1 Петра 1:2)

Нам потрібні всі три особи Бога
Отже, Бог відкривається в Біблії як Бог Отець, Син і Святий Дух. Ми потребуємо кожного з них. Бог Отець є нашим Творцем. Бог Син – наш Спаситель. А Бог Дух Святий освячує нас. Коли ми не можемо повністю осягнути концепцію Бога, який є три в одному, давайте просто прославимо Його:
Свят, свят, свят Господь наш, Бог Всемогутній!
Вранці лину вгору, бо Він – моя мета!
Свят, свят, свят Господь наш. Всюди Він присутній.
Бог в Трьох Особах, Трійця Пресвята!

* Усі вірші були взяті з Біблії перекладу Івана Огієнка.

Share post